W połowie kwietnia na polskim rynku pojawi się nowy produkt ubezpieczeniowy adresowany do osób biorących udział w wyborach – dowiedziała się „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Jedno z towarzystw ubezpieczeń badało w połowie marca zainteresowanie środowiska politycznego polisą odpowiedzialności cywilnej adresowaną do tej grupy odbiorców. – zdradził „Gazecie Ubezpieczeniowej” jeden ze znanych parlamentarzystów. Pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem polityków, w efekcie czego 15 kwietnia na rynku pojawi się ubezpieczenie „OC Kadencja” Z udostępnionej redakcji „GU” oferty, którą ubezpieczyciel rozesłał do szefów największych partii w naszym kraju, wynika, że produkt skierowany do polityków startujących w wyborach ma być dostępny w trzech wariantach: „radny”, „poseł” i „minister VIP”.

Zakres ochrony obejmuje OC w życiu prywatnym i zawodowym. Dodatkowo ubezpieczony otrzymuje możliwość korzystania z konsultacji prawnych i wizerunkowych.

Roczna wysokość składki waha się od 350 zł w wariancie „radny” do 1250 zł w wariancie „minister VIP”. Wariant „minister VIP” obejmuje również 3 konsultacje psychologiczne w ciągu kadencji. Do produktu dołączony ma być również pakiet concierge, umożliwiający m.in. przeprowadzenie błyskawicznego sondażu opinii publicznej. Zapytane przez gazetę towarzystwo potwierdziło doniesienia, zastrzegając sobie jednocześnie anonimowość.

Źródła informacji „GU” twierdzą, że ubezpieczyciel pracuje również nad polityczną wersją polisy D&O. Firma odmówiła jednak komentarza, zasłaniając się tajemnicą biznesową.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *