Od stycznia tego roku Proama prowadzi działalność na polskim rynku w ramach struktur Generali PPF Holding. Nowym właścicielem towarzystwa został lider czeskiego rynku ubezpieczeń, Česká pojišťovna. – podał GPH w komunikacie.

Wspomniany na wstępie proces był możliwy dzięki uzyskaniu zgody regulatorów w Polsce, Czechach i Francji na przejęcie Proama przez holding. Ten ostatni będzie prowadzić działalność w naszym kraju pod dwiema markami: Generali i Proama. GPH poinformował, że druga z firm będzie funkcjonować nad Wisłą jako oddział Česká pojišťovna. Ta z kolei jest największą firmą ubezpieczeniową w Czechach, działającą nieprzerwanie od ponad 185 lat. Z jej usług korzysta ponad 8 mln klientów.

Holding ujawnił także, iż uruchomiona niemal dokładnie przed rokiem Proama w ciągu 11 miesięcy sprzedała ponad 250 tys. polis (znacznie powyżej pierwotnego planu).

Holding ma w Polsce także dużego ubezpieczyciela, działającego pod marką Generali. Nie zdecydował się jednak na połączenie z nim Proamy. Oba podmioty będą działać na rynku majątkowym samodzielnie, a ich właściciel chce mieć w Polsce dwie równorzędne marki.

Proama wystartowała ze sprzedażą polis w styczniu 2012 roku. Do końca ubiegłego roku sprzedała ponad 250 tys. ubezpieczeń.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *