Mimo że cena ubezpieczenia komunikacyjnego kupionego na raty może być nawet o kilkadziesiąt procent wyższa od polisy ze składką uiszczaną jednorazowo, to coraz więcej kierowców decyduje się na umowy z ratalną płatnością składki – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta tłumaczy, że za intensyfikację tego zjawiska odpowiada w głównej mierze notowany w ostatnich latach wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych. Innym istotnym elementem są obawy kierowców dotyczące ich płynności finansowej. To efekt niestabilności gospodarczej i związanej z nią trudnej sytuacji na rynku pracy. Ale wśród tych, którzy decydują się na płatności ratalne, są też dobrze sytuowani kierowcy, którzy jednak myślą o zmianie auta.

Według danych zebranych przez „Rz”, na uiszczenie składki w ratach najczęściej decydują się właściciele pojazdów o wartości do 10 tys. zł. Gazeta podkreśla, że w niektórych firmach można było zaobserwować spadek liczby osób płacących składki w ratach. „Rzeczpospolita” tłumaczy, że był to efekt wprowadzanych przez dane towarzystwo zniżek za płatność jednorazową.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”, w artykule Zuzanny Redy-Jakima zatytułowanym „Więcej kierowców kupuje polisę na raty”, pod adresem:http://www.ekonomia24.pl/…

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *