W porównaniu z rokiem 2010, ubiegłoroczna średnia wartość rekompensaty wywalczonej przed sądem wzrosła o 8 tys. zł do poziomu 24 tys. zł. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, powołując się na statystyki Europejskiego Centrum Odszkodowań.

Eksperci, z którymi rozmawiała gazeta wskazują, że coraz więcej poszkodowanych decyduje się walczyć przed sądem o dodatkowe pieniądze. Odszkodowania uzyskane na drodze sądowej są bowiem średnio czterokrotnie wyższe od proponowanych przez ubezpieczycieli. Werdykty przyznają rekompensaty bliskie kwocie miliona złotych. Na praktykę orzeczniczą wpływają tez precedensy, takie jak np. katastrofy lotnicze pod Smoleńskiem i Mirosławcem, gdzie rodziny poszkodowanych otrzymały wysokie kwoty odszkodowań. Rozmówcy „DGP” są zdania, że poziom wypłacanych rekompensat będzie nadal rósł.

Więcej na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, w artykule Ewy Wesołowskiej „Sąd da ci odszkodowanie cztery razy wyższe niż ubezpieczyciel”, pod adresem:rnhttp://prawo.gazetaprawna.pl/…

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *