Wybitni polscy prawnicy krytykują orzeczenie trybunału arbitrażowego w sprawie PZU SA – pisze "Nasz Dziennik". Do prof. Jerzego Rajskiego, polskiego arbitra i autora "Zdania odrębnego" do tego wyroku, dołączyła ostatnio renomowana kancelaria prawna Domański Zakrzewski Palinka. Zgodnie wskazują oni na manipulację w uzasadnieniu wyroku dokonaną przez trybunał arbitrażowy oraz na niezgodność wyroku z linią orzecznictwa międzynarodowego.

Kancelaria prawna Domański Zakrzewski Palinka poddała druzgocącej krytyce uzasadnienie wyroku międzynarodowego trybunału arbitrażowego w sprawie PZU SA. Z obszernej ekspertyzy tej kancelarii wynika, że – wbrew stwierdzeniom arbitrażu – Polska nie dokonała wywłaszczenia Eureko z inwestycji w Polsce, a wszczęcie przez Eureko procesu arbitrażowego na podstawie konwencji polsko-holenderskiej o wzajemnej ochronie inwestycji miało na celu wyłącznie obejście zapisów umowy o prywatyzacji PZU SA nakazujących rozstrzyganie sporów przez polski sąd.

Czy minister Aleksander Grad zechce skorzystać z pomocy znanych ekspertów, by ratować kieszenie podatników przed wielomiliardowym odszkodowaniem, a Polskę przed utratą PZU SA? – pyta \"Nasz Dziennik\".

( źródła: AOP, PAP, „Puls Biznesu” )

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *