Kryzys to bardzo dobry moment na zakup produktów finansowych. Pod warunkiem, że nasza decyzja będzie przemyślana, a produkty mądrze dopasowane do faktycznych potrzeb.

– W kilkuetapowym procesie podejmowania decyzji o wyborze produktu ubezpieczeniowego bardzo ważną rolę musi odegrać doradca. Jego zadaniem jest wsparcie i rada. – mówi Leszek Zalach z Biura Ubezpieczeń Indywidualnych, STUnŻ Ergo Hestia. – Warto pamiętać, że takie konsultacje są bezpłatne.

7 kroków do zakupu ubezpieczenia

1. ŚWIADOMOŚĆ: zastanów się, jaki aspekt swojego życia chcesz zabezpieczyć. Jakie są Twoje realne potrzeby: zabezpieczenie finansowe rodziny, emerytura, wykształcenie dzieci, zabezpieczenie zdrowia, zabezpieczenie kredytu:

2. INFORMACJA: przejrzyj wstępnie oferty towarzystw, które dostępne są na stronach internetowych, poczytaj artykuły w prasie na ich temat.

3. KALENDARZ: zadzwoń do wybranego towarzystwa i umów się na spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym w najlepszym dla Ciebie terminie. Pamiętaj, że konsultacje doradcy są bezpłatne.

4. JEDNOMYŚLNOŚĆ: przygotuj się do tej rozmowy. Ustal w miarę precyzyjnie potrzeby ze swoim partnerem życiowym.

5. PYTANIA: gdy spotkasz się z doradcą, odpowiedz na jego pytania, które pozwolą mu określić Twoje potrzeby. Zapytaj go o cechy i korzyści zaproponowanego rozwiązania. Dopytuj tak długo, aż zdobędziesz pewność, że wszystko jest jasne.

6. DECYZJA: wspólnie z doradcą wypełnij wniosek, interesującego Ciebie, rodzaju ubezpieczenia.

7. ZAKUP: Opłać pierwszą składkę ubezpieczeniową, w wybranym systemie płatności (za rok, pół roku, kwartał lub miesiąc).

(źródło: Bankier.pl)

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *