Wszyscy turyści z gwarancją Towarzystwa Ubezpieczeń Europa są już w kraju. Do Polski powrócili turyści, którzy podpisali umowy po 15 marca z objętym gwarancją ubezpieczeniową przez TU Europa biurem podróży Kopernik sp. z o. o.

Wiele niedogodności spotkało turystów w wyniku zaistniałej sytuacji. Najwyższym priorytetem był ich szybki, przebiegający sprawnie i w jak najmniej stresującej atmosferze powrót do Polski – mówi Bogdan Frąckiewicz, wiceprezes zarządu TU Europa. -Towarzystwo Ubezpieczeń Europa zareagowało błyskawicznie. Uruchomiliśmy stosowne procedury tuż po otrzymaniu pierwszych sygnałów o pogarszającej się kondycji biura Kopernik Sp. z o.o. To kluczowe w tak nagłych sytuacjach – dodaje.

Towarzystwo udzieliło gwarancji ubezpieczeniowej warszawskiemu Kopernikowi sp. z o.o. na kwotę 1 161 430 zł w zakresie pokrycia kosztów powrotu turystów do Polski i zwrotu zapłaconych kosztów imprezy. Beneficjentem tej gwarancji jest marszałek województwa mazowieckiego. TU Europa przekaże do dyspozycji marszałka na jego wezwanie środki finansowe z udzielonej gwarancji po weryfikacji przysłanych zgłoszeń i rozliczeniu kosztów powrotu klientów do kraju. Środki zostaną rozdzielone wśród klientów Biura Podróży Kopernik sp. z o.o. przez marszałka.

Przelot do Polski poszkodowanych turystów zorganizowany został przez marszałka województwa mazowieckiego. Dodatkowo w akcji powrotu klientów Kopernika pomogły biura Oasis Tours i Exim Tours, które udostępniły miejsca w wyczarterowanych przez siebie samolotach.

Ci z klientów biura podróży Kopernik sp. z o.o., którzy nie zdołali już wyjechać na wakacje, powinni wnioskować o zwrot poniesionych wpłat do marszałka województwa mazowieckiego za pośrednictwem TU Europa. Pomocne informacje na ten temat wraz z odpowiednim formularzem zgłoszenia szkody, znajdują się na stronie tueuropa.pl, w zakładce „Ubezpieczenia turystyczne”.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *