Obowiązujące od połowy grudnia 2010 r. nowe regulacje, podnoszące wysokości minimalnych sum gwarancyjnych dla biur podróży, na razie nie wpłynęły znacząco na wzrost poziomu zarobków towarzystw – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zdaniem tytułu, sytuacja ma ulec zmianie w drugim półroczu 2011 r.

Powołując się na opinie przedstawicieli firm ubezpieczeniowych, oferujących tego typu produkty, gazeta pisze, że touroperatorzy wykupili gwarancje jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów. Korzystają zatem z obowiązującego do połowy września obecnego roku okresu przejściowego. „DGP” podkreśla, że dopiero od połowy 2011 r. biura podróży zaczną interesować się nowymi ofertami gwarancji, uwzględniającymi przepisy grudniowej nowelizacji i dopiero wówczas będzie można ocenić jej wpływ na rynek touroperatorów oraz wysokość przypisu składki zakładów w tym segmencie produktów.

Więcej na ten temat w artykule Mariusza Gawrychowskiego p.t. „Polisy dla biur podróży na starych warunkach”, pod adresem:http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/478709,polisy_dla_biur_podrozy_na_starych_warunkach.html

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *