21 czerwca został otwarty punkt pomocy prawnej w sprawach ubezpieczeniowych dla osób niezamożnych Fundacji Academia Iuris, która zrealizowało to przedsięwzięcie we współpracy z Rzecznikiem Ubezpieczonych.

Dyżury będą się odbywać w każdy wtorek w godzinach 17.00 – 19.00, przy ul. Jasnej 22 (siedziba Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Niewidomych). Na dyżur obowiązują zapisy pod numerem telefonu (22) 498 72 30. Porad będą udzielali studenci i absolwenci prawa.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje o obowiązującym stanie prawnym z zakresu prawa ubezpieczeń i zwrócić się do wolontariuszy o pomoc w postaci: pisania oceny prawnej sytuacji klienta wraz z poradą dotyczącą możliwości podjęcia dalszych działań i stopnia ryzyka z tym związanego;rnrnnapisania pisma do odpowiedniego podmiotu, organu lub sądu.

Porady i pisma napisane przez wolontariuszy są konsultowane z doświadczonymi prawnikami specjalizującymi się w prawie ubezpieczeniowym. Przeciętny czas oczekiwania na otrzymanie porady wynosi ok. 2 – 3 tygodnie od przedstawienia sprawy wolontariuszom.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *