Coraz częściej kierowcy, kupując auta w komisach, są wprowadzani w błąd w zakresie aktualności ubezpieczenia OC. Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że może to dotyczyć nawet 10 proc. nieubezpieczonych posiadaczy pojazdów.

Kupując używane auto, warto sprawdzić czy ubezpieczenie poprzedniego właściciela jest aktualne. „Powtarzający się sposób argumentacji nieubezpieczonych może świadczyć o nieznajomości obowiązujących przepisów, a nawet o nierzetelności, niektórych właścicieli autokomisów.” – mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG.

Aktualność umowy można sprawdzić na stronie ufg.pl lub bezpośrednio u ubezpieczyciela, który wystawił polisę OC poprzedniego właściciela pojazdu. Fundusz szacuje, że po polskich drogach porusza się ok. 200 tys. nieubezpieczonych pojazdów. Rocznie ich kierowcy powodują około 5,5 tys. wypadków, co innych właścicieli pojazdów kosztuje około 50 mln zł. Firmy ubezpieczeniowe oferujące to obowiązkowe ubezpieczenie płacą bowiem składkę na UFG.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *