Allianz wprowadza do swojej oferty ubezpieczeń komunikacyjnych nową klauzulę „Równa Droga”. To ubezpieczenie od następstw wjechania na uszkodzony fragment drogi.

„Równa Droga” to ubezpieczenie, które chroni praktycznie wszystkie części pojazdu narażone na uszkodzenia z powodu złego stanu nawierzchni, m.in. felgi i opony, elementy układu zawieszenia, układu hamulcowego a także wydechowego. Klauzulą mogą być objęte samochody osobowe oraz ciężarowe o dopuszczalnej ładowności do 2 ton.

„Równa Droga” sprzedawana jest jako dodatkowa klauzula do ubezpieczenia autocasco. Ubezpieczenie daje kierowcom większy zakres ochrony, a jednocześnie zapewnia ochronę zniżki, co oznacza, że likwidacja szkody w ramach „Równej Drogi” nie powoduje zmniejszenia zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne.

Suma ubezpieczenia wynosi 5 tys. zł i nie ma przy tym wyznaczonej dolnej granicy wypłaty odszkodowania ani franszyzy integralnej. Cena tej opcji wynosi od 45 zł do 90 zł, w zależności od pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego, który posiada klient. Z ubezpieczenia można skorzystać przy wykupywaniu polisy AC, można je też dokupić w trakcie trwania polisy.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *