Ubezpieczenia komunikacyjne oferowane przez PZM TU S.A. VIG zostały wzbogacone o pakiet pomocy prawnej, przydatny na co dzień w przypadku udziału ubezpieczonego w kolizji lub wypadku drogowym. Posiadacze pakietowych ubezpieczeń „e-Moto”, mogą korzystać z nowego programu „Kierowca”. Gwarantuje on dostęp m.in. do usług assistance prawnego, świadczonych przez renomowane kancelarie należące do sieci partnerów SOS PZMOT.

W ramach pakietu „Kierowca” ubezpieczeni mogą w razie potrzeby skontaktować się z prawnikiem, który niezwłocznie udzieli im profesjonalnej pomocy w kwestiach związanych z prawem o ruchu drogowym oraz kodeksem wykroczeń. Na życzenie otrzymają również aktualne lub archiwalne akty prawne, a także wzory wniosków i pism, przydatnych zwłaszcza w razie uczestnictwa w kolizji lub wypadku drogowym. Pakiet „Kierowca” zapewnia również dostęp do aktualnych informacji dotyczących sądów, prokuratur i urzędów, a także kancelarii adwokackich, radcowskich i notarialnych działających na terenie całego kraju. Ponadto, jeśli zajdzie taka potrzeba, doświadczeni konsultanci SOS PZMOT pomogą zmotoryzowanym zastosować się do odpowiednich procedur, których należy przestrzegać w przypadku kolizji lub wypadku mającego miejsce za granicą lub odbywającego się w Polsce, ale z udziałem cudzoziemca.

Usługi zawarte w pakiecie „Kierowca” mogą być przydatne osobom zmotoryzowanym nie tylko wówczas, gdy niezbędna jest interwencja prawnika, ale również na co dzień, w wielu innych sytuacjach. Planując podróż, warto np. skorzystać z całodobowego, telefonicznego serwisu, który zapewnia aktualne informacje m.in. o przepisach drogowych obowiązujących w Europie oraz rynkowych cenach paliw w poszczególnych krajach. Wspierając bezpieczeństwo na drogach, SOS PZMOT na życzenie przekazuje ubezpieczonym również informacje o szkoleniach w zakresie ratownictwa drogowego dostępnych na terenie kraju oraz o szkołach nauki jazdy i kursach doszkalających dla kierowców. Amatorzy sportów motorowych mogą natomiast w ramach pakietu „Kierowca” liczyć na najświeższe wiadomości dotyczące m.in. rajdów i innych imprez związanych z motoryzacją, odbywających się na terenie całego kraju.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *