środa, 25 kwiecień 2007

TU Compensa S.A. wprowadza na rynek ubezpieczenie AC z nową 20% zniżką. Ubezpieczenie autocasco oferowane jest tak jak dotychczas w dwóch wariantach BAZA (dla samochodów osobowych) i MOC (dla samochodów ciężarowych).

Nowością w wariancie BAZA jest możliwość wyboru przez ubezpieczonego sposobu naprawy pojazdu w przypadku zaistnienia szkody:

-z wykorzystaniem części zamiennych oryginalnych – tak jak w dotychczasowym produkcie,

– z wykorzystaniem części zamiennych „alternatywnych” – nowy produkt z zastosowaniem dodatkowej 20% zniżki.

Naprawa pojazdu na częściach alternatywnych może mieć zastosowanie do samochodów osobowych określonych marek (fiat, ford, opel, peugeot, renault, skoda i toyota), o okresie eksploatacji wynoszącym minimum dwa lata i nie objętych gwarancją producenta.

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ubezpieczyciel określa rodzaj części alternatywnych, które mogą być używane do naprawy. Są to zarówno części oryginalne oznakowane znakiem towarowym producenta, części bez logo producenta pojazdu jak i części zamienne o porównywalnej jakości zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28.01.2003 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję.

 

W ramach nowego produktu Compensa nie oferuje występujących na rynku zamienników części nie spełniających wskazanych kryteriów, czyli nie akceptowanych przez producenta danej marki pojazdu.

Jeżeli ubezpieczający zadeklarował naprawę pojazdu z wykorzystaniem części alternatywnych, wówczas w przypadku wystąpienia szkody:

-naprawa pojazdu może być dokonana jedynie w sieci ok. 50 warsztatów partnerskich, których spis zamieszczono w załączniku do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, przypadku braku części alternatywnych, podczas naprawy pojazdu w sieci warsztatów partnerskich, do naprawy zostaną użyte części oryginalne, jeżeli naprawa nie zostanie przeprowadzona w sieci warsztatów partnerskich Compensa dokona wyceny tych kosztów w oparciu o system AUDATEX lub EUROTAX z wykorzystaniem cen części alternatywnych.

Wybór produktu umożliwiającego naprawy z wykorzystaniem części alternatywnych łączy się ze znacznymi oszczędnościami dla klientów, dlatego Compensa liczy, że nowa propozycja ubezpieczenia autocasco spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno dotychczasowych, jak i nowych klientów towarzystwa.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *