Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia znalazło się w pierwszej piątce dużych przedsiębiorstw nagrodzonych tytułem Najlepsi Pracodawcy 2009 w Polsce. Prestiżowy ranking przeprowadzony został przez Hewitt Associates.

Debiut Ergo Hestii w badaniu okazał się równocześnie sukcesem firmy. Zdaniem Małgorzaty Gwozdz, dyrektora Biura Doboru i Rozwoju Kadr Ergo Hestii, trzeba stawiać znak równości pomiędzy dobrym ubezpieczycielem, a dobrym pracodawcą. 

To dla nas ogromne wyróżnienie. Od 18 lat dynamicznie się rozrastamy i zdobywamy doświadczenie nie tylko, jako gracz na rynku ubezpieczeń, ale także jako dobry pracodawca – mówi Gwozdz. – Firma od lat stawia na budowanie relacji z pracownikami. Dajemy szanse rozwoju. Kształcimy na wszystkich poziomach: od kadry zarządzającej, poprzez kierowników średniego szczebla, aż po zupełnie nowych członków zespołu. Korzystamy nie tylko ze szkoleń wewnętrznych, ale i zewnętrznych – wyjaśnia.

Ergo Hestia jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła e-learningowe szkolenia. Stały się one jedną z wizytówek HR-u ubezpieczyciela. Podobnie jak prestiżowy program szkoleniowy HART, do którego co roku dostaje się 20 najlepszych pracowników firmy. W ramach rocznego szkolenia mogą rozwinąć umiejętności menadżerskie i wiedzę na temat ubezpieczeń.

Strategiczne zarządzanie kadrami dotyczy także osób niepełnosprawnych, których kilkanaścioro – na tych samych zasadach co pełnosprawni – pracuje dla Ergo Hestii. Pomaga im działająca przy Ergo Hestii Fundacja Integralia, która przystosowuje niepełnosprawnych do pracy w branży, nie tylko finansowej. rnErgo Hestia w liczbach

• 1481 tyle osób zatrudnionych jest w Sopockim Towarzystwie Ubezpieczeń Ergo Hestia;

• 1029 tylu pracowników STU posiada wyższe wykształcenie;

• 884 tyle kobiet jest wśród pracowników STU;

• 118 tylu pracowników Grupy Ergo Hestia wzięło udział w programie HART od początku jego trwania;

• 73 tylu w STU pracuje dyrektorów;

• 35 średnio tyle lat ma pracownik Grupy;

• 15 o tyle proc. zwiększyło się zatrudnienie w firmie w roku 2008 w porównaniu do roku 2007.

W czwartym już w Polsce Badaniu Najlepszych Pracodawców zorganizowanym przez międzynarodową firmę doradczą i outsourcingową Hewitt Associates, udział wzięło 126 firm. Musiały wypełnić kwestionariusze zaangażowania pracowników, praktyk HR, a także dla kadry zarządzającej. Firmy walczyły ze sobą w dwóch kategoriach: małe i średnie oraz duże przedsiębiorstwa. W każdej wyróżniono pięć firm. Poza Ergo Hestią z branży ubezpieczeniowej w zestawieniu znalazła się jeszcze PRAMERICA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. 

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *