Jak już wcześniej donosiła „Gazeta Ubezpieczeniowa” największy polski bank PKO BP przygotowuje się do utworzenia własnego towarzystwa ubezpieczeń. Marek Kłuciński, rzecznik banku mówi, że władze PKO BP biorą pod uwagę wiele elementów, jednak projekt jest dopiero na etapie wewnętrznych analiz.

Marcin Materna z Millennium Domu Maklerskiego uważa, że Doświadczenie pokazuje, że strategia, jaką wdraża PKO BP, może przynieść korzyści. Materna wymienia ING Bank Śląski oraz Kredyt Bank jako stosunkowo udane przykłady. Oba banki należą do grup kapitałowych, których członkami są towarzystwa ubezpieczeniowe, odpowiednio ING Nationale Nederlanden i TUiR Warta.

Nieoficjalne komentarze nie pozostawiają wątpliwości: budowa nowego zakładu od podstaw jest mało prawdopodobna, ponieważ w przypadku utworzenia przez PKO własnego towarzystwa ubezpieczeniowego , państwo posiadałoby już dwa przedsiębiorstwa o tym profilu. A wejście nowego gracza tak podobnego do PZU zachwiałoby jego pozycją największego podmiotu na rynku . Alternatywą pozostaje więc powiązanie kapitałowe obu firm.

( źródło: „Parkiet” )

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *