Proama wprowadza szkolenia przez internet dla agentów. Będą mogły z nich skorzystać osoby, które posiadają już w swojej ofercie ubezpieczenia komunikacyjne innych firm i chcą zaproponować swoim klientom produkty Proama. Pierwsze e-szkolenia rozpoczęły się 19 września.

– W celu usprawnienia procesu obsługi klienta przez agentów, już na samym początku wprowadziliśmy system eliminujący obieg papierowych dokumentów – wyjaśnia Krzysztof Skarbek, dyrektor sprzedaży agencyjnej w Proama. – Sprzedając polisy poprzez system PROAgent o połowę zostaje skrócony czas potrzebny do wystawienia polisy, a agenci nie muszą prowadzić papierowego archiwum, gdyż mają dostęp do polis swoich klientów on-line. Ponadto w systemie automatycznie generują się zestawienia prowizji, a agent ma stały dostęp do informacji o ich wysokości. Dzięki internetowemu procesowi oceny ryzyka, który jest dostępny również w aplikacji PROAgent, wyeliminowana jest potrzeba specjalnej akceptacji oddziału przy sprzedaży polisy. – dodaje.

System dostępny jest ze strony proama.pl, w zakładce dla agentów. Kolejnym elementem jest e-learning dedykowany osobom, które wykonują już zawód agenta i chcą dołączyć ofertę Proama jako kolejną firmę. Jest to szkolenie 48-godzinne, zakończone – zgodnie z wymogami prawa – tradycyjnym egzaminem, zorganizowanym w sali. W pierwszym etapie – testowym – e-learning zostanie udostępniony w trzech województwach: łódzkim, lubelskim i podkarpackim.

– Zgłosiliśmy już te szkolenia do Komisji Nadzoru Finansowego. Zakładamy, że docelowo w ten sposób będziemy szkolić ok. 500 osób miesięcznie. Zaczynamy testowo od 3 województw. Na tym etapie osoby, które będą się szkoliły, otrzymają specjalny link. Gdy będziemy pewni, że system działa sprawnie, udostępnimy go nowym osobom w całej Polsce, poprzez naszą stronę proama.pl. Powinno to nastąpić na przełomie października i listopada. – dodaje Skarbek.

Proama w ciągu 8 miesięcy od rozpoczęcia działalności podpisała już 600 umów z agencjami i współpracuje z 6 tys. Osób Wykonujących Czynności Agencyjne.

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *