6 listopada 2008 r. o godz. 13.00 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie została otwarta wystawa edukacyjna „Żyj zdrowo! Sport i szpinak”. sponsorem wystawy jest Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń.

Uroczystość otwarcia prowadził znany aktor Marek Siudym. Do odwiedzenia wystawy w swoich wystąpieniach zachęcali przedstawiciele instytucji, które objęły honorowy patronat nad wystawą: Ewa Kawecka – Włodarczak – prezes zarządu Pałacu Kultury i Nauki, Jolanta Lipszyc – dyrektor Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, prof. dr hab. nauk medycznych Longina Kłosiewicz – Latoszek z Instytutu Żywności i Żywienia i dr Dorota Kaleta z Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce (WHO). Do nauczycieli było skierowane wystąpienie Teresy Stachurskiej – Maj, metodyka z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, zachęcające do przeprowadzania lekcji według scenariuszy zajęć edukacyjnych przygotowanych w ramach wystawy. Wystawa jest adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej, nauczycieli i rodziców. Ideą wystawy jest przekazanie widzom wiedzy na temat zdrowego i higienicznego, zgodnego z naturą człowieka, trybu życia.

Wystawę do Polski sprowadziła Agencja Kontakt Grzegorz Furgo. Wystawa pochodzi z Kopenhagi. Przygotował ją duński ośrodek Experimentarium – jeden z największych w Europie, przygotowujących wystawy edukacyjne.

Ekspozycja składa się z trzech części: Park, Kontrola ciała i Kuchnia rodzinna. Wystawa ma charakter interaktywny – można sprawdzić swoją sprawność fizyczną, poznać swój Indeks Masy Ciała, obliczyć swoje zużycie energii, poznać zasady zdrowego odżywiania i wartości energetyczne różnych składników pokarmowych. Wystawa będzie czynna od 7 listopada 2008 r. aż do końca września 2009 r. Mieści się na trzech poziomach PKiN – na piętrach II, VI i XXX.

www.go.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *