9 stycznia Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, ujawnił, że PIU przewiduje na 2013 rok zdecydowane spowolnienie dynamiki wzrostu składki zakładów ubezpieczeń – podał portal Bankier.pl, cytując depeszę Polskiej Agencji Prasowej.

– Przewidujemy na 2013 roku zdecydowane spowolnienie, dynamika wzrostu składki może być jednocyfrowa, niska. W pierwszych dwóch kwartałach 2012 roku dynamika była dość dobra, jednak w trzecim kwartale przyszło spowolnienie. Wyników za IV kwartał nie ma, ale nie wydaje się, żeby był on znacząco lepszy niż III kwartał – powiedział Prądzyński. – W segmencie OC komunikacyjnym wojna cenowa powoduje, że ta linia biznesu jest na minusie, pytanie, jak będzie on w 2013 roku głęboki. Ubezpieczenia indywidualne będą pochodną kondycji finansowej Polaków, a ubezpieczenia korporacyjne powiązane są z całą gospodarką – dodał.

Poinformował, że dynamika składki w segmencie ubezpieczeń na życie w 2013 roku może być dodatnia.

W ocenie Marcina Łuczyńskiego, członka zarządu Izby, wynik netto sektora ubezpieczeń w 2013 roku może wzrosnąć.

– Od paru lat widzimy dużą dyscyplinę kosztów ubezpieczycieli i myślę, że w 2013 roku będzie to kontynuowane. Czołowi gracze dokonują restrukturyzacji i zwiększają efektywność swoich struktur, wprowadzając na przykład nowe metody likwidacji szkód, czy nowe metody sprzedaży oparte na pakietowaniu produktów – powiedział Łuczyński.

Pełna treść komunikatu jest dostępna pod adresem:http://www.bankier.pl/…

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *