Z dużej chmury mały deszcz. PKO BP przestało przejawiać ochotę do uruchomienia działalności ubezpieczeniowej. Dlaczego? Fuzja z PZU SA nie dojdzie zapewne do skutku, natomiast utworzenie własnej spółki jest nieopłacalne.

Przypomnijmy: odchodzący rząd PiS forsował pomysł połączenia banku z narodowym ubezpieczycielem, ale mając formować nowy rząd Platforma Obywatelska jest przeciwna łączeniu PKO BP i PZU.rnBędący do tej pory zwolennikiem połączenia sił największego polskiego banku oraz największego ubezpieczyciela prezes PKO BP Rafał Juszczak przejawia teraz znacznie mniejszy entuzjazm. Jak powiedział „Gazecie Prawnej”, inicjatywa należy do Ministerstwa Skarbu Państwa, więc PKO BP czeka na oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Fuzja z PZU SA to nie jedyny pomysł na wejście PKO BP na rynek ubezpieczeniowy. Bank miał w planach utworzenie własnego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale dziś realizacja tego pomysłu staje pod znakiem zapytania.

Rafał Juszczak ocenia pierwszy etap analizy tego projektu został zakończony i nie ma jeszcze jednoznacznej rekomendacji, ale władze banku są do tego pomysłu nastawione bardziej sceptycznie niż na początku prac nad tą koncepcją.

Ostateczna decyzja co do tego, czy PKO BP stworzy własną spółkę ubezpieczeniową, ma zapaść już na początku listopada. Prezes banku, w którym Skarb Państwa ma ponad 50 proc., powiedział także, że publikowane 9 listopada wyniki powinny zadowolić inwestorów.

Rafał Juszczak dodaje, że wyniki za trzeci kwartał będą lepsze niż te, które zostały wypracowane w drugim kwartale tego roku.

( źródło: „Gazeta Prawna” z 26.10.2007 r. )

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *