Segment ubezpieczeń płatności notuje w tym roku dynamiczny wzrost liczby umów. Rośnie również liczba firm z sektora MSP sięgających po tego typu ochronę – informuje „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że powyższe zjawisko wpływa na wzrost przychodów ze składek specjalizujących się w tego typu produktach ubezpieczycieli. I tak np. ośmiomiesięczny przypis składki Euler Hermes wzrósł o 60% rok do roku. Ubezpieczyciele należności zdradzają również „Rz”, iż zainteresowanie ich ofertą jest największe w branżach z wysokim ryzykiem braku zapłaty (np. firmy budowlane, czy z branży stalowej), a coraz więcej klientów wywodzi się z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Według przedstawicieli towarzystw, rosnąca liczba „misiów” nabywających ubezpieczenia płatności to efekt dwóch zjawisk: chęci zabezpieczenia transakcji podczas wejścia na nowe, nieznane rynki, lub też asekuracji na wypadek niewypłacalności kontrahenta.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”, w artykule Zuzanny Redy zatytułowanym „Więcej firm ubezpiecza należności”, pod adresem:rnhttp://www.rp.pl/artykul/706284,715528-Wiecej-firm-ubezpiecza-naleznosci.html

www.gu.com.pl

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *