Łacińskie przysłowie mówi, że nieznajomość prawa szkodzi. Niestety nawet jeśli przepisy nie są nam całkowicie obce, to pomoc adwokata, nierzadko jest konieczna. W dochodzeniu własnych racji przydatna okazać może się odpowiednia polisa.

W trakcie postępowania sądowego możemy zostać zmuszeni nie tylko do zatrudnienia obrońcy, ale także do pokrycia kosztów sądowych, ekspertyz biegłych, tłumaczeń, kosztów postępowania egzekucyjnego, a może nawet wydatków strony przeciwnej. W obawie przed taką sytuacją często rezygnujemy ze złożenia pozwu i w efekcie z dochodzenia należnych nam roszczeń.

– Skuteczną ochronę prawną, bez konieczności ponoszenia kłopotliwych nakładów finansowych możemy zapewnić sobie korzystając z odpowiedniego ubezpieczenia – mówi Bartłomiej Janyga prokurent Grupy Concordia będącej liderem w ubezpieczeniach ochrony prawnej – Polisa Euroadwokat, którą oferujemy swoim klientom, dostępna jest w kilku wariantach, dopasowanych do konkretnych grup odbiorców m. in. biznesmenów, pracowników, rodzin, kierowców czy rolników, a także potencjalnych zagrożeń, na które narażeni są oni najbardziej. Pomoc w zakresie tego ubezpieczenia często udzielana jest również poza granicami Polski.

Zakres ochrony rnProdukty tego typu umożliwiają łatwy dostęp do profesjonalnej opieki w zakresie obejmującym m.in. dochodzenie odszkodowań, prawo pracy, sprawy karne, ubezpieczenia społeczne. Z ochrony skorzystamy zarówno w sporach z pracodawcą, który nie chce zapłacić nam wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, jak i w procesie z firmą, która remontowała nasze mieszkanie, ale nie wywiązała się z umowy i zniszczyła nam np. meble.

– Jeden z wariantów polisy Euroadwokat obejmuje ochroną całą rodzinę ubezpieczonego, a składka przy sumie ubezpieczenia na poziomie 75 tys. zł wynosi jedynie 260 zł rocznie i jest niezależna od liczby domowników– dodaje B. Janyga.

W zależności od tego, jaką opcję ubezpieczenia wybierzemy, może ono obejmować nie tylko życie prywatne i zawodowe ale także sprawy związane z komunikacją drogową i pojazdami. Dodatkowo ubezpieczeni mogą zostać objęci również ochroną ubezpieczeniową jako piesi, rowerzyści i podróżni (pasażerowie pojazdów). Produkt ten w zależności od potrzeb uwzględnia również ochronę prawną nieruchomości, mieszkań i lokali.

www.gu.com.pl

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *