PZU: „Pomarańczarka” powróciła do Polski
Obraz „Żydówka z pomarańczami" Aleksandra Gierymskiego po 67 latach powrócił do Muzeum Narodowego w Warszawie dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PZU. Arcydzieło polskiego impresjonizmu zrabowane z Muzeum Narodowego prawdopodobnie po upadku Powstania Warszawskiego, zostało odnalezione w 2010 r. w Niemczech. Przed wystawieniem na publicznej ekspozycji, obraz poddany zostanie gruntownej renowacji.
KRBRD: Czym różni się styl jazdy kobiet i mężczyzn?
Kobiety w roli kierowcy wykazują więcej cierpliwości na drodze, mniej się spieszą i zdecydowanie rzadziej niż mężczyźni łamią przepisy ruchu drogowego. Panowie natomiast częściej decydują się na wyprzedzanie innych pojazdów, czują się też za kierownicą zdecydowanie pewniej niż kobiety. Mimo różnic w stylach jazdy obie płcie łączy wspólna cecha: akceptacja dla przekraczania prędkości.
InterRisk: Wyniki finansowe po półroczu 2011 r.
Po 6 miesiącach roku 2011 składka przypisana InterRisk wyniosła 556,9 mln zł. Był to rezultat o 10,3% lepszy od wykazanego w analogicznym okresie 2010 r.
Prawo: Sejm przyjął długo oczekiwaną ustawę
Sejm uchwalił ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Akt rozwiązuje m.in. problem podwójnego OC pojazdów.
Rynek ubezpieczeń: trwa szacowanie szkód i wypłata odszkodowań po ataku huraganów
Do towarzystw majątkowych trafiło już kilkaset wniosków o wypłatę odszkodowania z tytułu szkód spowodowanych przez atak trąb powietrznych z 14 lipca. Część ubezpieczycieli już rozpoczęło zaspokajanie pierwszych roszczeń. Zasiłki dla poszkodowanych wypłacają również samorządy obu dotkniętych nawałnicami województw.
UOKIK: spadła liczba biur podróży stosujących niedozwolone praktyki
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę organizatorów turystyki W jej efekcie UOKiK ustalił, że coraz mniej biur podróży narusza prawa konsumentów.
Rynek ubezpieczeń: Debata z okazji 20-lecia Ergo Hestii
Współpraca obok konkurencji to jedno z najważniejszych wyzwań rynku ubezpieczeniowego – takie są wnioski z debaty „Dwie dekady polskich ubezpieczeń”, zorganizowanej 9 lipca przez Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia. Dyskusja towarzyszyła obchodom 20. rocznicy powstania spółki.
Prawo: Posłowie skorygowali zapis dotyczący podwójnego OC
Podczas odbywającego się 14 lipca posiedzenia Sejmowa Komisja Finansów Publicznych pracowała nad poprawkami zgłoszonymi podczas drugiego czytania rządowego projektu nowelizacji ustaw: o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, Prawo ubezpieczeniowe oraz Prawo drogowe.
Prawo: poprawki w ubezpieczeniach obowiązkowych
Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła w ekspresowym tempie, niemal bez żadnej dyskusji i bez jakichkolwiek poprawek, sprawozdanie podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych poświęcone rządowemu projektowi ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw. Przy pracach zespołu, który przygotowywał nowelizację w podkomisji, bardzo aktywnie […]
Rynek ubezpieczeń: nie tylko cena polisy ma znaczenie
Uczciwość towarzystwa ubezpieczeń jest dla Polaków ważniejsza niż jego profesjonalizm, natomiast zakres ochrony polisy medycznej ma większe znaczenie od możliwości uzyskania ulgi podatkowej za zakup ubezpieczenia – takie wyniki przyniosły badania przeprowadzone przez wrocławski instytut badawczy MANDS.
- 1
- 2